Ніщо так не прикрашає вітальню, як правильно підібраний образ картини. Залишається лише питання, що вирішувати малювати, яку епоху вибрати: класичну чи сучасну, реалістичну чи, можливо, абстрактну? У цій статті ми розвіємо ваші проблеми.
Картина повинна надавати характеру інтер’єру, але в деяких аранжуваннях саме мальовнича робота здатна взяти на себе весь стиль вітальні. Безперечно, при виборі картини для вітальні в голові виникне питання: чи варто орієнтуватися на моду для конкретного художника? Звичайно, це підказка, але чи завжди її варто використати? Безумовно, такий підхід до справи спрацює у дизайнерських інтер’єрах, що просуватиме даного художника чи навпаки – завдяки відомій картині вітальня набуде унікального класу та цінності.
Фарбувальна робота, підібрана за кольором до кольору стін, може зробити весь вигляд прісним і прісним, і картина втратить сенс. Тому шукайте додаткові кольори у зображенні, але не в тому ж тоні. Іноді хорошим рішенням є вибір протилежних кольорів: стіни у світло-жовтогарячому кольорі відмінно охолодять зображення в тонах синього та сірого. В ідеалі, дивлячись на зображення, ви повинні відчувати саме цей тип емоцій, який рухає інтер’єром і змушує думки обертатися навколо цієї теми. Отже, чи буде реалістична робота найкращим вибором тут? Не обов’язково все залежить від того, який у нас стиль у вітальні і на що нам подобається дивитися.
Чи варто запитати себе, чи є загальний мотив образу, який би працював у багатьох інтер’єрах? На жаль, ні, але різні види графіки завжди виглядають добре. Також дуже ризиковано розміщувати оголену натуру у вітальні. Різні акварелі, імпресіоністичні погляди і мініатюри, що зображують букети квітів, просто «загинуть» в інтер’єрі. Також непогано вибирати картини з сильною лінією та яскравими кольорами, вони неодмінно додадуть характеру інтер’єру.
Вибір образу – це, як ми вже писали, справа індивідуальна, але варто підібрати її до стилю інтер’єру. У салонах у середземноморському та морському стилі картина із зображенням човнів, кораблів, морських пейзажів неодмінно виглядатиме дуже добре – вона викличе спогади про сонячні свята або підготує уяву до зображення екзотичних країн. Мінімалістський стиль у вітальні неодмінно доповнить різні види міської графіки – архітектура міст – саме це додасть глибини цього інтер’єру.
Вітальні, оформлені у сучасному стилі, найкраще прикрашати абстрактними картинами – гра фарб є цікавою темою, особливо у дизайнерському, сучасному інтер’єрі. У класичній вітальні можна собі повісити жанрову сцену, натюрморт, пейзаж, портрет. Тільки з останнім потрібно бути дуже уважним, адже багато залежить від обстановки людини, що зображується – не всім подобається, коли за ними спостерігають намальовані персонажі. Пошарпаний шикарний салон доповниться великими розписними квітами в цукеркових тонах, витриманими в тонких трояндах, зелені та синьому.
Безперечно, вибираючи картину для вітальні, ви зіткнетеся з проблемою, пов’язаною з її ціною. Чи завжди дорогий образ має бути хорошим? Ціна тут не є основним визначальним фактором, але безперечно варто інвестувати більше у витвір мистецтва. Більш дорога картина, безумовно, була пофарбована найкращими фарбами, на найкращій картині, вона також технічно досконала. В даний час існує велика мода на сюрреалістичні картини, оголені натури, поп-арт композиції, пейзажі диких і квітучих лук. Ці теми завжди будуть актуальними, але це не означає, що вони вам підійдуть і працюватимуть у вашому інтер’єрі. Тож шукайте тему, яка вас вражатиме, радуватиме і навіть позитивно струшуватиме. Тоді ви будете впевнені, що така робота має висіти у вашій вітальні.
Ваш кошик порожній.